Akşener’in geri döndüğü altılı masa adayını ilan etti

İyi Parti lideri Meral Akşener’in terk edip tekrar geri döndüğü altılı masanın aday belirleyeceği toplantı sona erdi. Toplantıda, altılı masanın cumhurbaşkanı adayı ilan edildi.

Temel Karamollaoğlu, altılı masanın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

MUHALEFETİN ADAYI KILIÇDAROĞLU: BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

Güçlendirilmiş parlamenter sisteminin geçiş sürecinin yol haritası üzerinde mutabık kalmış bulunuyoruz.

Diğer partilerin genel başkanları cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktır.

Yunus Emre bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz’ der. Bu sofra Halil İbrahim sofrasıdır.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Millet İttifakı toplantısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu toplanmasının ardından saat 15.50 sıralarında başladı.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU BİR OTELDE BULUŞTU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Ankara’da bir otelde bir araya geldi. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in görüşmesi, 15 dakika sürdü.

Görüşmeye ilişkin İyi Parti Genel Merkezi’nde açıklama yapan Parti Sözcüsü Zorlu, Akşener’in milletin iradesi ve isteği doğrultusunda en başından bu yana verdiği mücadelenin gereği olarak bir öneri getirdiğini aktardı.

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

Zorlu, şunları kaydetti:

“İki değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın icracı, yetkili cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları konusunda, az önce Sayın Genel Başkanımızla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir görüşme gerçekleştirdiler.

Şu an itibarıyla Genel Başkanımız birazdan Saadet Partisi’nde gerçekleşecek Millet İttifakı toplantısına katılma kararı almışlardır. Milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir