Chevrolet Camaro, 2024 Yılından Sonra Bir Daha Üretilmeyecek

Dünyanın en çok sevilen spor Amerikan arabaları arasında yer alan Chevrolet Camaro ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. General Motors, 2024 yılının ikonik otomobil için bir son olacağını duyurdu. Şirket, 2024 yılından sonra bir daha Chevrolet Camaro üretimi yapmayacak. Üstelik Chevrolet, 2024 yılında sınırlı sayıda Camaro üretimi yapacak.

Camaro için yolun sonu gelmiş olsa da bu otomobilin ruhu, ilerleyen yıllarda yeni isimlerle karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Zira Chevrolet Başkan Yardımcısı Scott Bell tarafından yapılan açıklamalarda, “Bugün halefini açıklamıyor olsak da emin olun, Camaro’nun hikayesi burada bitmedi.” ifadeleri kullanıldı. 

Sınırlı sayıdaki üretim, ilk Camaro’ya atıfta bulunacak!

Collector’s Edition” olarak isimlendirilecek son Chevrolet Camaro’larla ilgili detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak şirket, bu özel otomobilin tarihte piyasaya sürülen ilk Camaro’ya atıfta bulunacağını açıkladı. Araç tanıtıldığında, ilk Camaro ile son Camaro arasındaki ortak özellikleri daha yakından göreceğiz.

İlk Camaro’yu merak edenlere:

Chevrolet tarafından yapılan açıklamaya göre 2024 model Camaro, yaz aylarında piyasaya sürülecek. Şirket, satışlardan önce aracın resmi lansmanını gerçekleştireceğini duyurdu. Etkinlik gerçekleştiğinde, son Camaro ile ilgili tüm gizemler de ortadan kalkmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir