Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları İçin “Çok da Şey Yapmamak Lazım” Diyen Alişan’a Tepki Yağdı

Buket Aydın’la Yüz Yüze programına konuk olan Alişan’ın cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarıyla ilgili söylediği sözler sosyal medya kullanıcılarını çok kızdırdı. Detaylar?

Her sene coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, bu sene çok daha özel! Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük armağanı cumhuriyetimizin 100 yaşına basmasına yalnızca birkaç gün kaldı.

Milyonlarca insan, büyük gün için coşkulu, heyecanlı ve umut dolu olsa da yaşanan bazı olumsuzluklar maalesef hepimizin hevesini bir miktar kırdı.

Başta TRT olmak üzere bazı kurumların, Gazze’deki savaş nedeniyle 100.Yıl kutlama programlarının ertelendiğini ve hatta iptal edildiğini duyurması, kutlamaların 100. yıla göre sönük geçtiği hissiyatını uyandırdı ve tartışmaya yol açtı.

Birçok ünlü ismin 100. yıl şerefine hazırlıkları canla başla sürerken, geçtiğimiz saatlerde Buket Aydın’la Yüz Yüze programına katılan Alişan’ın kutlamalarla ilgili sarf ettiği cümleler sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisini çekti…

Buket Aydın’ın “Mevcut hükümet kutlamaları gölgelemeye çalışıyor gibi bir algı yaratılıyor. Bu acaba ne zaman bitecek?” sorusuna gülerek, “Bitmez, alıştık bunlara” diyerek cevap veren Alişan,

’29 Ekim’de şöyle bir şey var, yani 100. yıl. O gün bizim için çok önemli bir gün. Cumhuriyetimiz ikinci yüzyıla girdi kurulduğundan beri. Evet, kutlanması lazım. Ama çok böyle şey çerçevesinde değil. Kutlamanın böyle, devletimizin 100. yıla girmesiyle ilgili olması lazım. Ben o gün sahnede de mesela Filistin’le ilgili ufak bir konuşma yapacağım. Çok böyle şey bir kutlama değil de. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılının kutlanması bence olabilir, evet. Çünkü bir kere olacak bir şey bu. Ama Allah göstermesin o güne kadar da neler yaşayacağımızı bilmiyoruz ki.’ dedi.

Alişan’ın “şey” demeden edemediği, cumhuriyetin 100. yılının önemini bir türlü ifade edemediği o anlar için ?

Neyse ki Alişan en son, “Kutlanabilir, evet” diyerek izin veriyor da hepimizin içi daha bir rahatlıyor ?

1. Diyecek söz olmuyor bazen. Buyurun, Alişan’ın sosyal medyada tepki çeken açıklamalarına gelen yorumlara beraber bakalım?

2. ?

3. ?

4. ?

5. ?

6. ?

7. ?

8. ?

9. ?

10. ?

11. ?

12. Siz ne düşünüyorsunuz? Hadi yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x