FSA’dan SAND ve Bu Altcoinleri Etkileyecek Hamle!

Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), NFT’lerin kripto varlıkları olarak uygunluğunu netleştiriyor. Bu hamlenin, Sandbox (SAND) gibi NFT coin projelerini etkilemesi muhtemel.

FSA, kripto varlıklarının yorumlanmasını açıklığa kavuşturuyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Blockchain’de yayınlanan tokenlerin çeşitlendirilmesini ele almayı amaçlayan bir hareketle, geçen yıl Aralık ayında çeşitli tokenlerin kripto varlıkları olarak uygunluğu ve satın alınan kripto borsa şirketlerinin nasıl denetleneceği ile ilgili olarak talep edilen kamuya açık yorumlara yanıtlar yayınladı.

FSA, Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında kripto varlıklarının yorumlanmasını açıklığa kavuşturmak için çalışıyor. Bu çabanın bir parçası olarak, ajans 16 Aralık 2011’de “İdari Yönergeler (Cilt 3: Finans Şirketleri)”nin kısmi bir revizyonunu (taslak) yayınladı ve o tarihte kamuoyunun yorumları istendi.

Değişiklik (taslak), esas olarak, Blockchain’de yayınlanan çeşitli belirteçler için kripto varlıklarının uygunluğunun yorumlanmasına, iş modellerinin çeşitlendirilmesi ışığında kripto değişim hizmeti sağlayıcılarına denetleyici yanıtların açıklığa kavuşturulmasına odaklandı. Diğer şeylerin yanı sıra, hissedarın kripto borsa hizmet sağlayıcısının ana hissedarı tarafından devri nedeniyle kripto borsa hizmet sağlayıcısının satılması veya devredilmesi durumunda kripto borsa hizmet sağlayıcısına verilen denetleyici yanıtları içeriyor.

FSA’nın NFT hamlesi SAND ve bu altcoin’leri etkileyebilir

FSA şimdi, İdari Yönergelerin (Cilt 3: Finans Şirketleri) revizyonuna (taslağı) ve kamuoyu yorumlarına dayanarak Non Fungible Token’lerin (NFT) kripto varlıkları olarak uygunluğuna ilişkin görüşlerini yayınladı. NFT’ler, sanat eseri veya koleksiyon gibi benzersiz bir öğenin sahipliğini temsil eden ve bir Blockchain’de yayınlanan dijital varlıklardır. Bunların piyasa değeri bakımından en büyükleri ApeCoin (APE), Internet Computer (ICP), The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve Theta Network (THETA) olarak sıralanıyor.

Piyasa değerine göre ilk 10 NFT coin projesi / Kaynak: CoinGecko

FSA’nın yanıtına göre NFT’ler, devredilebilir veya değiştirilebilir olması, piyasa tarafından belirlenebilen bir değere sahip olması ve bir Blockchain’ kaydedilmesi gibi belirli kriterleri karşılaması durumunda kripto varlık olarak değerlendirilebilir. Ajans ayrıca NFT’lerin ihracında ve ticaretinde uygun risk yönetimi ve şeffaflık ihtiyacını vurguladı.

Gelişme kripto piyasası için ne anlam ifade ediyor?

FSA’nın yanıtının, özellikle kripto borsa hizmeti sağlayıcılarının denetimiyle ilgili olarak, Japonya’daki kripto para birimi endüstrisine daha fazla netlik sağlaması bekleniyor. Ajans daha önce kara para aklamayı önlemek ve yatırımcıları korumak için sektörü düzenleme konusunda katı bir duruş sergiliyordu.

NFT’lerin artan popülaritesi ve Blockchain’lerde yayınlanan tokenlerin çeşitlendirilmesiyle, düzenleyici kurumların değişikliklere ayak uydurması ve sektör için net yönergeler sağlaması çok önemli. FSA’nın yanıtı, bu hedefe ulaşmak için atılmış bir adım. Ayrıca, Japonya’daki kripto para piyasasının gelişimi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*