Gazeteci Cüneyt Özdemir ile TRT World Koordinatörü Bora Bayraktar arasında “vizyon” polemiği

Gazeteci Cüneyt Özdemir ile TRT World Kanal Koordinatörü Bora Bayraktar, sosyal medya üzerinden “vizyon” polemiğine girdi. Özdemir, İstanbul Havalimanı’ndaki TRT World Cafe’nin resimlerini paylaşarak, “TRT havalimanına büfe açmış, çay simit satıyor. Şaka değil… Bakın yayıncılıkta vizyon budur işte:)” dedi. Bayraktar ise Özdemir’e CNN Türk’te çalıştığı dönemden PKK’ya katılan “kırmızı fularlı kız” olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil yayınını hatırlattı.

Özdemir, sosyal medya hesabından TRT’nin havalimanında açtığı kafeyi paylaşarak, “Bakın yayıncılıkta vizyon budur işte” dedi. 

 

“Abilerinden bir aferini hak ettiğin kesin ama bak!”

Özdemir, yıllar önce CNN Türk’te yayınlanan 5N1K programında Ayşe Deniz Karacagil’i yayına aldığı için kendisine görseller ile hatırlatma yapan Bayraktar’a şu karşılığı verdi:

“Her zaman vasat bir muhabirdin, onca yandaşlığa rağmen hiç ilerleyemedin… Varoluşunu çalıştığın kuruma yaltaklanmak için belaltı dezenformasyonlara kadar düşürmüş olman senin hakkında yanılmadığımızı yine bize hatırlattı. Umarım bu twitler çoktan bitmesi gereken meslek ömrünü biraz daha uzatmaya yarıyordur… Abilerinden bir aferini hak ettiğin kesin ama bak!”

“Bel altı vurdun, cevabını aldın”

Bayraktar’ın, “Cüneyt, kişisel polemiğe girmek istemem. Ona buna gelişigüzel saldırarak geçimini sağlayan bir youtuber olmayı seçen eski televizyoncu olarak benim gazeteciliğime tartmak sana düşmez. Konu da bu değil. Popülizm adına kurumumu hedefe koymak istedin. Bel altı vurdun. Cevabını aldın” sözleri üzerine ise Özdemir, şunları söyledi:

“Tıpkı bir dönem Birand’a iftira atan gasteci kılıklılar gibi anılacaksın…”

Bora bu aşağılık dezenformasyon çamurunu sadece yandaşlık ve şu anda oturduğun koltuğu sağlama almak için attığını tüm gazeteciler biliyoruz. Bu unutulur mu sanıyorsun? Bu yaltaklanmalarını hayat boyu sana hatırlatacağız. Tıpkı bir dönem Birand’a iftira atan gasteci kılıklılar gibi anılacaksın… Hükümeti desteklemek ayrı bir şey, bu yaptığın meslek adına utanç verici bir şey… Kimmiş youtuber, kimmiş bizim vergilerimizle koltuk telaşında trol, kimmiş gazeteci göreceğiz!” 

 

“Ben de sana bu teröristi unutturmayacağım”

Bayraktar da, “Cüneyt, dezenformasyon yok. Yayın kayıtlarda. Herkes izledi. Ben yandaş değilim. Sen de gazeteci değilsin. Terör örgütü mensuplarını yayına çıkarmaya utanmadın. Çoğul konuşuyorsun. Ben kendi adıma cevap vereyim: Ben de sana bu teröristi unutturmayacağım” ifadelerini kullandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x