Halk TV patronundan Soylu’ya telefon

Odatv-Özel

Halk TV’de bugün Seyhan Avşar imzasıyla Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 28 Mayıs seçimlerinden birkaç ay önce İstanbul’daki bir konut projesinden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın alındığı yazıldı.

MAHİROĞLU’NDAN SOYLU’YA TELEFON

Odatv’nin edindiği bilgilere göre, Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu, bu haberin ardından eski bakan ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’yu telefonla aradı.

Odatv’nin konuyla ilgili telefonla ulaştığı Cafer Mahiroğlu haberlerle ilgili kimseye konuşmadığını söyledi.

Haberin yayınlanmasının ardından Odatv’yi arayan Cafer Mahiroğlu, haberden haberi olmadığını ifade etti. “Bana sormadan neden yazdınız” eleştirisi yaptı.

“SOYLU’YU ARADIM AMA…”

Cafer Mahiroğlu, Odatv’ye yaptığı bir açıklamada ise, “Ben haber nedeniyle Soylu’yu arayıp özür dilemedim. Soylu tweet attı. Beni hedef yaptı. Bu nedenle ben Soylu’yu aradım.” dedi.

SOYLU’NUN AVUKATINDAN ODATV’YE AÇIKLAMA

Süleyman Soylu’nun avukatı Abdullah Danışmaz’a haberi sorduk.

Cafer Mahiroğlu’nun Soylu’ya açtığı telefon bir özürden çok insani olarak özel hayatın ihlaline girildiği içindi.

Süleyman Soylunun avukatı Abdullah Danışmaz, “Aldığımız bilgi çerçevesinde Süleyman Soylunun
Oğlu ile şu anda aynı sitede oturan Cafer Mahiroğlu, Süleyman Soylu ile insani olarak bir telefon konuşması gerçekleştirmiştir.” diye konuştu.

SOYLU HAREKETE GEÇTİ

Süleyman Soylu ailesinin, terörle mücadele kanunu kapsamında terörle mücadele eden kişiyi hedef göstermeyle ilgili dava açmaya hazırlandığı öğrenildi.

SOYLU YALANLADI

Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz.” sözleriyle başladı.

Soylu açıklamasında, “Günaydın Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz. Günün haberi, attığı yalanlar, aldığı nefesten fazla bir sözde “gazeteciden”… On beş yıldır Bahçeşehir’de oturuyorum. Allah izin verirse de oturmaya devam edeceğim. Evi bir yılı aşkın süre önce terör örgütlerine ve organize suç örgütlerine hedef gösterecek şekilde yine sizler tarafından ifşa edilen oğlum, Çekmeköy’deki başka bir eve tadilatı karşılığında kiracı olarak taşınmak istedi. Şimdi onu da ifşa ettiniz. Örgütçü arkadaşlarınıza söyleyin, şimdi oraya da taşınmayacak. Daha önce ifşa olan, Halk tv sahibinin de oturduğu, aynı yerde oturmaya devam edecek. Gazeteci olan son cümleden yeni bir haber daha çıkartır, hadi bakalım…” diye yazdı.

MUHABİRDEN SOYLU’YA YANIT

Halk TV muhabiri Seyhan Avşar, haberini alıntılayan Süleyman Soylu’ya ise şöyle yanıt verdi:

“Bugüne kadar hakkımda yazdıklarınıza asla yanıt vermedim. Çünkü sadece işimi yaptım. Kulağımı hakaretlerinize dahi tıkadım.

İstanbul’da Emniyet teşkilatını neden dağıttığınızı yazdım.

Mustafa Çalışkan ile husumetinizin tüm detaylarını yazdım. Çalışkan’ın size yönelik rahatsızlığını dile getirdiği ilk cümleleri ben yazdım.

Sedat Peker dosyasını müdahale etmek için Başsavcı İsmail Uçar’ı aradığınızı yazdım.

Yeni Bakan Ali Yerlikaya haklında FETÖ soruşturması hazırlatmaya kalktığınızı yazdım.

Ayhan Bora Kaplan’ı TRT önüne kuzeniniz tarafından çağırdığını bizzat kuzeninizle konuşarak yazdım.

Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman’ın ağzından sizinle olan bağlantısını ortaya çıkardım.

Bugün ise Bakan maaşıyla aldığınız bir villayı yazdım. Ve siz çıkıp, “hayır yalan böyle bir villa alınmadı” diyemediniz. Her zaman olduğu gibi terörle mücadeleye sığınıyorsunuz. Terörle mücadele kutsal. Ancak terör, bayrak, millet kiri örtmüyor Sayın Bakan…

Onca hakaretinize gazeteci sıfatımı aşarak verdiğim ilk ve son yanıt olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x