Masterchef’te lezzet mi reyting mi öne geçiyor

Masterchef’te popülarite lezzetin önüne geçip geçmediğini sorgulayan Koloğlu, ekran karşısında izleyicinin yarışmacıların kişiliklerine göre seçim yaptığını yazdı.

Koloğlu’nun kaleme aldığı o yazı:

MASTERCHEF; YEMEĞİN TADI MI REYTİNG TADI MI

Her ikisi arasında dengeyi bulmak zordur. Hemen şunu bir kenara yazalım; bu yarışma bize unutulmuş yemeklerimizi, yöresel zenginliğimizi bir kere daha gösteriyor. ‘Ben de evde yapayım’ zevkini veriyor. Bir de yarışma tarafı var. Burada ‘sosyolojik psikolojik ‘ dedikleri haller ortaya çıkıyor. Yemeğin ikinci, reytingin birinci olduğu durumlar kaçınılmaz. Toplu halde yaşamın bir küçük karesinde, türlü çeşit portreler ile karşı karşıya geliyorsunuz. Konuşmalar, haller tavırlar, beğeniler, giyimler, gülüşler, espriler, dedikodular akla gelen her şey, bu izlemelerde ‘Benim favorim keşke birinci olsa’ ya da ‘Elensin hiç sevmiyorum’ çerçevesini çiziyor. Bizim ev ahalisi yakın takipte.

METALCİ TOLGA

Yarışmacıları Instagram hesaplarındaki paylaşımlar bir fikir verir. Bunların başında görüntüler için seçtikleri şarkılar. Tolga’nın hesabındaki seçkilere bakınca ‘Şaşırmadım’ dedim. Metallica, Judas Priest, Manowar, Black Sabbath yani ‘metalci’ bir kardeşimiz. Eh bizim ‘Rock ailesinden sayılır’. Bir yakınlık oluyor ister istemez. Bir de sakin, değişik işler yapmayı seven, hani dedikodulara falan bulaşmayan bir yarışmacı. Bizim şarkılardan (Bulutsuzluk Özlemi) da bildikleri vardır diye düşünmedim değil.

SERGEN DURUMU

Sergen baş köşeye oturdu. Ruhsal ayarı ile el ayarı arasında dengesizlik var. Ev ahalisi ‘İyi yemek yapıyor. Ama sorun yaratıyor’ diyor. Stüdyonun kapısından çıkış şekilleri belli. ‘Ben çıkıyorum’ diyerek gitmek ise acaba hangi şıkka giriyor? Hani sağlık sorunu vs. dışında?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x