Oyuncu Seda Fettahoğlu’nun Ölümündeki Dikkat Çekici Detayı Cansız Bedenini Bulan Genç Ortaya Çıkardı

Ünlü oyuncu Seda Fettahoğlu’nun (44) hayatını kaybettiği haberleri, sanat camiasını yasa boğdu. Fettahoğlu, 10 Aralık Şehitler Parkı’nda başından tabanca yarasıyla cansız yatarken bulundu. Bu trajik olayı keşfeden genç, durumu hemen polise bildirdi ve ifadesi alındı. Fettahoğlu’nun doğum gününden bir gün sonra yaşamını yitirmesi, olayı daha da dramatik hale getirdi. Ayrıca, sanatçının çantasından antidepresan ilaçların çıktığı bilgisi, olayın perde arkasında daha fazla soru işareti bıraktı.

Ünlü oyuncu Seda Fettahoğlu, hayatının 44. yılında trajik bir şekilde aramızdan ayrıldı.

Bu acı haber, sanat dünyasında büyük bir şok etkisi yarattı.

Kanlı Nigar, Çalıkuşu ve Çocuklar Duymasın gibi sevilen yapımlarda izleyici karşısına çıkan Fettahoğlu, dün sabah Beyoğlu Ömer Avni Mahallesi’ndeki Şehitler Parkı’nda hayatını kaybetti.

Kendisine ait olduğu belirlenen bir tabanca ve boş kovan, Fettahoğlu’nun yanında bulundu. Ayrıca, ünlü oyuncunun çantasında çeşitli antidepresan ilaçlar keşfedildi.

Konu ile ilgili cesedi bulan üniversite öğrencisi F.A’nın polise verdiği ifadesinde söyledikleri ortaya çıktı.

 ‘Yürüyüş yaptığım esnada bir silah sesi duydum. Sesin geldiği yöne yöneldiğimde başından vurulmuş sırt üstü yatan bir kadın görerek polise haber verdim.’

Seda Fettahoğlu’nun trajik ölümünün ardından, polis incelemesi sonucunda cesedi Adli Tıp Kurumu’na taşındı.

Olayla ilgili devam eden soruşturma kapsamında, parkta herhangi bir güvenlik kamerasının bulunmadığı bilgisi paylaşıldı.

Fettahoğlu’nun, yaşamını ve bedenini sevmeye ve korumaya yönelik bir not bıraktığı 24 Eylül Pazar günkü sosyal medya paylaşımı da dikkat çeken detaylardan biri oldu.

Doğum gününden bir gün sonraki vahim olayda intihar ettiği iddia edilen Fettahoğlu’nun cesedi, detaylı incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na nakledildi.

Mahalle sakinlerinden Tuğrul Yüksel “Ambulansları, polisleri görünce bu tarafa geldim. Kendini vurmuş, intihar diye duydum. Kim, ne olduğunu öğrenemedik ama sanatçı olduğunu duyduk sadece. Zaten polisler bizi yaklaştırmadı biz de uzaktan izledik” dedi.

Ömer Avni Mahallesi Muhtarı Ayşen Bingöl ise:

 “Saat 10.00 sıralarında bir ambulans geçti onu gördüm. Mahallemize ait bir sosyal medya grubumuz var, daha sonra oradan bir komşumuz mahallede bir hanımın kendini vurduğunu yazdı. Ben de koşarak geldim, polislere ne olduğunu sordum. 1979 doğumlu bir kadının kafasına silahla ateş ettiğini ve vefat ettiğini ilettiler. ‘Yapabileceğim bir şey var mı?’ diye sordum, ‘yok’ dediler. Daha sonra mahallemizin sosyal medya grubunda, vefat eden kişinin bir oyuncu olduğunu duyduk. Ben de öylece öğrenmiş oldum. Bu mahallede ikamet etmiyor, dışarıdan gelmiş hanımefendi. Yine komşulardan öğrendiğim kadarıyla silahı makine kimyadan yeni almış ve buraya gelmiş, oturmuş. Kafasına ateş etmiş’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x