Sergen Yalçın’ın Samsunspor’dan istediği yıllık ücret belli oldu!

Süper Lig’de beklenen sezon açılışını yapamayan Samsunspor, Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu ile yollarını ayırdı. Teknik direktörlük için hızla arayışlarına başlayan Karadeniz ekibi, Sergen Yalçın ve Aykut Kocaman ile masaya oturdu. Aykut Kocaman’ın “takım çalıştırmayı düşünmüyorum” yanıtını vermesinin ardından en güçlü aday olarak gündemde kalan Sergen Yalçın’ın şartları belli oldu.

5 transfer istiyor

Başkan Yüksel Yıldırım ile direkt bir görüşme gerçekleştiren Sergen Yalçın’ın, “Kadroya bakacağım” yanıtını verdiği basında çıkan haberlerde yer aldı. Kadro değerlendirmesinin ardından Başkan Yıldırım ile bir kez daha görüşen başarılı teknik adamın devre arasında 5 transfer istediği öğrenildi.

45 milyon TL talep etti

Transferin yanı sıra maaş konusunda da dikkat çekecek talepleri olan Sergen Yalçın’ın sezon sonuna kadar 45 milyon TL istediği gelen haberler arasında yer aldı. Bu talebi yüksek bulan Karadeniz ekibinin indirim istediği de iddialar arasında bulunuyor.

“Anadolu’da çalışmayı düşünmüyor”

Daha önce Sergen Yalçın’ın yardımcılığını üstlenen Murat Şahin, Sports Digitale’a konuştu. Şahin, Samsunspor’la görüşen Sergen Yalçın için “Anadolu’da çalışmayı çok düşünmüyor, hedeflerine uygun bir kulübü bekliyor” ifadelerini kullandı.

Başkan para konusunu açıkladı

Başkan Yüksel Yıldırım da dün yaptığı açıklamada Sergen Yalçın ile görüştüklerini bizzat açıklamış ve “Tabii şampiyon hoca, bunun da bir bedeli var. Orta yolu bulmaya çalışacağız. Kabul ederse Sergen hoca ile çalışmayı çok isteriz. Listemizde yer alan Türk teknik adamlarla anlaşamazsak yabancı hoca getireceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Transfer yasağı riski

Sergen Yalçın’ın 5 transfer talebi bulunurken, bunun karşısında Samsunspor’a transfer yasağı gelme olasılığı da kulislerde konuşuluyor. Başkan Yüksel Yıldırım’ın büyük gayretleriyle geçmişten gelen pek çok dosya kapatılırken, buna rağmen yine de transfer ile ilgili bir engelin oluşabileceği de iddialar arasında yerini aldı.

Aykut Kocaman reddetti

Samsunspor’un yeni hoca adayları arasında yer alan Aykut Kocaman, Play Spor’a konuştu. Aykut Kocaman, Samsunspor iddiaları hakkında açıklama yaptı. Teknik direktör Aykut Kocaman, Samsunspor’da teknik dirtektörlüğe getirileceği iddiaları hakkında “Çalışmayı düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x