‘Çuval giyse yakıştırır’ diyorlardı: Hızını alamadı, erkek takımı giydi

Ama kendisiyle aynı durumdaki birçok hemcinsinden çok farklı bir durumda.İlerleyen yaşına rağmen ne fiziksel görünümünün bozulmasına izin veriyor ne de şık giyiminden ödün veriyor.

Hatta bu şık giyinme konusunda birçok kişiden daha cesur olduğu bile söylenebilir. Çünkü, kimsenin bir araya getirmeyi aklından bile geçirmeyeceği renkleri yan yana kullanıyor.

Bazılarının “iyi görünmem büyük olasılıkla” diye giymeye çekindiği kıyafetleri rahatlıkla giyiyor. Üstelik de güzel taşıyor. Sonuç olarak yıllardır taşıdığı “moda” ikonu unvanını sonuna kadar hak ediyor. Yine bu konuda herkesin konuştuğu bir adım attı.

Bu sözünü ettiğimiz kişi Ürdün Kraliçesi Rania. Kral 2. Abdullah’ın eşi olan dört çocuk annesi Rania, geçtiğimiz günlerde İrlanda’nın başkenti Belfast’ta gerçekleşen bir zirveye katıldı.

Rania orada bir konuşma yaptı. Ama yine her zaman olduğu gibi dış görünümü yani giysi tercihi diğer bütün ayrıntıları geride bıraktı. 

Kraliçe Rania bu kez, ünlü moda markalarının kadınlar için hazırladığı koleksiyonları bir kenara bırakıp erkek koleksiyonundan bir takım elbise seçti.

Rania, zirve kapsamında konuşma yaptığı gün Dior firmasının erkekler için tasarladığı gri renkli bir takım elbiseyi tercih etti.

Bu takımın pantolonu bol kesimliydi. Bir tür pantolon etek görünümündeki pantolonun üzerinde de yine aynı renkli ceketi vardı.

Kıyafetin en ilginç yanı da ceketteydi zaten. Ceketin kolları kullanıcı isterse çıkarıp kısa olarak giyilebileceği şekilde tasarlanmıştı.

Rania, takımın içine bedenine oturan beyaz bir bluz giydi. Boynuna beyaz kolye takan Kraliçe’nin yakasının sol yanındaki broşu da dikkat çekti. Kraliçe, görünümünü gri renkli ayakkabılarla tamamladı.

Kraliçe Rania’nın takımı ilk bakışta klasik erkek kesimini andırmıyordu. Ama yine de takımın erkek koleksiyonundan seçildiği dikkatli kişilerin gözünden kaçmadı. Rania’nın bu giyimi sosyal medyada da çok konuşuldu.

Birçok kişi ‘çuval giyse kendine yakıştıran’ Rania’nın bu takımı da gayet güzel taşıdığını savundu.Bu arada kıyafetin genel olarak ilginç bulunduğunu da hatırlatalım.

Rania’nın giydiği takımın kolları da istenirse kısaltılabilecek şekilde tasarlandı.

Dikkatli sosyal medya kullanıcıları bu takımın ünlü markanın erkek koleksiyonundan olduğunu gözden kaçırmadı. 

?

Rania, ülkesi Ürdün’deki etkinliklerde genellikle yerel esintiler taşıyan giysiler tercih ediyor. 

Bu tarz karışık renkler ve desenler özellikle kraliyet ailesi üyeleri tarafından pek tercih edilmese de Rania’nın gardırobunda bunlardan çok sayıda var. 

Arada Rania’nın da eleştiri aldığı oluyor elbette. Örneğin Kral Charles’ın taç giyme töreni için seçtiği bu kıyafet çok da beğenilmedi. 

Aynı rengin farklı tonlarını giymek Rania’nın tarzının bir parçası.

Rania, oğlu Hüseyin ile Rajwa Al Saif’in nikah töreni için kolları ve yakası işlemeli bu kıyafeti seçti. Bu durum da ‘gelininden rol çalmak istemiyor’ yorumlarına yol açtı.

Fakat sonra elbisenin arka kısmındaki işlemeleri görenler bu fikirlerini bir kez daha gözden geçirdi.

Kraliçe, nikahtan sonraki resepsiyon için bu kez daha gösterişli bir kıyafet seçti.

Kızı Iman’ın düğünü için giydiği elbise de açık renkti. Çok fazla pırıltısı yoktu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x