Eyüp Aksu, taksi zammını beğenmedi, toplantıyı terk etti: Kontak kapatacağız

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksicilere yapılan zammı beğenmedi, “Kontak kapatacağız” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplu ulaşım zammı gündemiyle olağanüstü toplandı. İstanbul’da toplu taşıma ve taksi ücretlerine zam geldi. Buna göre; tam bilet 9,90’dan 15 TL’ye, öğrenci 4,83’ten 7,32 TL’ye çıktı, metrobüs 22,25 TL’ye, taksi açılış ücreti 19,17 TL’ye indi-bindi ücreti 70 TL’ye yükseldi.

Alınan zam kararını, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yeterli bulmadı.

UKOME toplantısını terk eden Aksu, “Servis, dolmuş, taksi dolmuş, taksici esnafı olarak bu tarifeleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Bütün esnaf grubu kontak kapatmak zorunda kalacak” dedi.

Daha önce yüzde 100 oranında zam beklediklerini açıklayan Aksu şöyle konuştu:

“Büyükşehir belediyesinin bugün burada esnafı hiçe sayarak verdiği zam oranını kesinlikle kabul etmiyoruz. Esnafımız zor durumda, bu iş sürdürülebilirlikten çıktı. Gerçekten, yakıt fiyatından bir oran bile teklif edilmedi, esnafla dalga geçiliyor. Burada bütün kurumlar anlaşmış. Öyle anlaşarak gelmişler, esnaf hiçe sayılmış. Kesinlikle bu tarifeyi uygulamayacağız, kabul etmiyoruz. Vatandaşımız ‘çok ucuz tarifeyle çalışıyorsunuz.’ diyerek bize zam yapılmasını ısrarla söylediği halde maalesef bu UKOME kurumu bizimle dalga geçiyor. Kesinlikle bu oranları uygulamıyoruz. Ayara gitmeyeceğiz, kabul etmiyoruz. Esnafımız, kontak kapatmak zorunda kalacak. Bilginize sunuyoruz. Servis, dolmuş, taksi dolmuş, taksici esnafı olarak bu tarifeleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Bütün esnaf grubu kontak kapatmak zorunda kalacak.” 

TIKLAYIN – İstanbul’da ulaşıma büyük zam: Tam bilet 15 TL’ye çıktı; taksi indi – bindi ücreti 70 TL oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x